همایش تقدیر از پذیرفته‌شدگان آزمون‌های حقوقی موسسه دادآفرین در سال 1393

مرکز همایش‌های بین المللی برج میلاد

همایش تقدیر از پذیرفته شدگان موسسه در سال 1393 با حضور بیش از 1500 نفر در روز 27 بهمن ماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار گردید. در این همایش بسیاری از وکلا، مسئولین حقوقی و قضایی کشور و همچنین آقایان اسماعیل مصباح اسکویی، عباس کریمی، عبدالله سمامی، علی توسلی از اعضای هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز، دکتر میرمحمد صادقی معاون حقوقی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، محمد خباز معاون تقنینی معاونت پارلمانی رئیس جمهوری برگزار شد.

معاون حقوقی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در این همایش به پذیرفته شدگان آزمون وکالت سال 93 گفت: «شما علم آموخته‌اید و قطعا در راس کسانی بوده‌اید که عالمند، زیرا رقابت سنگینی بوده و در این رقابت شما جزء رتبه‌های برتر شده‌اید.»

دکتر میرمحمدصادقی با بیان اینکه روی کارهایتان تمرکز داشته باشید، گفت: «کسانی که یک رشته و هدف را انتخاب میکنند و براساس آن هدف پیش میروند افراد موفقی هستند ولی کسانی که هر روز کاری را در پیش میگیرند، افراد موفقی نیستند بنابراین باید شما در کارهایتان دقت داشته باشید و به دنبال این نباشید که کسی قدردان شما هست یا خیر، بلکه تلاش کنید کارهایتان را منظم و به نحو درستی انجام دهید.»

اسماعیل مصباح اسکویی نایب رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز نیز در ادامه این همایش گفت: «شما زمانی که در کنکور دانشکده حقوق شرکت کردید قدم اول را در زندگیتان گذاشته‌اید و با شرکت در آزمون وکالت گام دوم را برداشته‌اید.» وی ادامه داد: «اکنون کارآموزی شما در وکالت مقطعی است که شما را از نظر علمی و کاربردی تقویت میکند، تقویت این تجربه میتواند شما را به عنوان وکیل در جامعه نشان دهد». نایب رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز با بیان اینکه کار وکالت بسیار پرمسئولیت است، گفت: «هدف از اشتغال شما در این حرفه نباید کسب مال باشد. اگرچه درست است که مال و ثروت مهم است ولی کار وکالت توام با رسالت است؛ همانند قضاوت و طبابت».

دکتر عباس کریمی عضو هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز و استاد دانشگاه نیز سخنران دیگر این همایش بود که با طرح این سوال که علم بهتر است یا ثروت؟ گفت: «بنده محور صحبت‌هایم در رابطه با این موضوع است، چراکه معتقدم شما هر چه را که انتخاب کنید کارتان بسیار با ارزش می‌شود». وی خطاب به کارآموزان وکالت گفت: «کارآموزان باید کارآموزی کنند و باید یاد بگیرند چگونه وکالت کنند. همچنین باید بدانند چگونه هم شأن وکالت را رعایت کنند و هم از فرد ستمدیده حمایت کنند». این استاد دانشگاه ادامه داد: «زمانی که وکالت را انتخاب میکنید باید یادتان نرود که گاهی هم برای دلتان وکالت کنید».

در ادامه برنامه نیز امیر کمالوند رییس موسسه به پذیرفته‌شدگان تبریک گفت و در خلال برنامه با حضور اساتید حاضر به پذیرفته شدگان لوح یادبود و هدایایی اعطا گردید.

با توجه به عده کثیر پذیرفته شدگان، برنامه‌های مفرحی نیز از قبیل اجرای سرود یار دبستانی توسط آقای جمشید جم و اجرای برنامه توسط صدا پرداز زبده کشور یوسف کرمی اجرا شد. در انتهای برنامه نیز آقای سالار عقیلی خواننده سنتی مطرح کشورمان به همراه گروه خود، برای حاضرین به هنرنمایی پرداخته و به صورت اختصاصی، اجرای برنامه نمودند. لازم به ذکر است این همایش توسط مجری توانمند کشورمان، آقای احسان علیخانی برگزار گردید.

پیام مدیریت موسسه دادآفرین، جناب آقای امیر کمالوند در حاشیه همایش برگزار شده

امیر کمالوند در حاشیه همایش پذیرفته شدگان آزمون‌های حقوقی سال 1393 موسسه اظهار کرد: “من بیش از یک دهه از عمرم را صرف امور آموزشی کرده‌ام و امروز بر خود می‌بالم که با همت دانشجویان، خانواده‌های محترمشان، تلاش اساتید و کادر اجرایی، موفق به کسب هفت رتبه از ده رتبه اول کانون وکلای دادگستری مرکز شده‌ایم”. ایشان در ادامه اعلام نمود: “از صد نفر برتر در کانون مرکز، شصت نفر از دانشجویان حاضر در سیستم آموزشی دادآفرین بوده‌اند” همچنین در بخش دیگری با اشاره به کسب ده‌ها رتبه تک رقمی در سایر کانون‌ها و صدها پذیرفته شده در کشور ، متذکر شدند: “موفقیت حاصل کار گروهی می‌باشد و خود را همانند عقربه‌های یک ساعت تشبیه نمود که در پشت سرش همکارانی حاضر هستند که شب و روز تلاش کرده‌اند تا این موفقیت حاصل شود”. وی در مصاحبه با خبرنگاران حاضر در محل همایش تاکید کرد: “تنها هدف و انگیزه من در زمان تاسیس این مجموعه علمی این بود که بتوانم در خدمت جامعه، مردم و بالاخص دانشجویان حقوقی باشم که خوشبختانه توانستم با همکاری اساتید موسسه به این هدف و انگیزه دست پیدا کنم. موسسه دادآفرین بر پایه عشق و علاقه پایه‌گذاری شده است برای همین همیشه خود را یک معلم می‌دانم که این شغل شریف برای بنده همیشه موضوعیت داشته است”. این مدرس، در ادامه با ابراز خوشحالی از موفقیت درخشان داوطلبان در سال 1393 بیان کرد: “حقوق، علمی پویاست و ما تلاش کردیم که پویایی علم حقوق را به بخش‌های مختلف موسسه دادآفرین، کتب و جزوات اساتید آن منتقل کنیم که با مشاهده کتب و جزوات موجود در هر سال و تغییرات صورت گرفته توجه موسسه و اساتید به پویایی علم حقوق مشهود است.”