هیچ نتیجه ارزشمندی آسان به دست نمی‌آید. تنها راه رسیدن به نتایج خوب و ماندگار، کار و تلاش مستمر است.
دادآفرین > سایر > نمایشگر اخبار سایت
صفحات مشاهده شده شما

سرویس: خبر و رویدادهای آموزشی - سال 1395 تاریخ ثبت: جمعه، 10 آذر 1396 کدخبر: 4dc3a114

آزمون وکالت مرکز مشاوران قوه قضاییه سال 1396  با بیش از 84 هزار داوطلب برگزار شدخبرگزاری جمهوری اسلامی

آزمون وکالت مرکز مشاوران قوه قضاییه سال 1396 با بیش از 84 هزار داوطلب برگزار شد

رئیس مرکز امور وکلا و کارشناسان قوه قضاییه با قانونی دانستن آزمون مشاوران قوه قضاییه گفت: این آزمون امروز (جمعه) با رقابت 84 هزار و 500 داوطلب برگزار شد.

عبدالرضا مومنی در حاشیه آزمون مرکز مشاوران در جمع خبرنگاران ، افزود: طبق بند (چ) ماده 88 برنامه ششم توسعه مرکز کارشناسان قوه قضاییه موظف است 30 درصد از سهمیه پذیرش خود را به جانبازان و ایثارگران اختصاص دهد و ماده 88 قانون برنامه ششم توسعه تأییدیه‌ای برقانونی بودن مرکز مشاوران قوه قضاییه است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 20هزارو کیل و 12 هزار کارشناس رسمی مرکز امور وکلا و کارشناسان قوه قضاییه فعالیت می کنند، اظهارکرد: مرکز امور مشاوران حقوقی و کارشناسان قوه قضاییه در سراسر کشور بیش از صدها هزار معاضدت قضایی در اختیارمتقاضیان قرار داده و حضور این کارشناسان باعث کاهش هزینه‌ها شده است .

وی ادامه داد: از طرفی خدمات حقوقی به سهولت دراختیار تمام مردم قرار گرفته است.

مومنی درباره شکایت تعدادی از کانون‌های وکلا نسبت به ابطال آزمون مرکز مشاوران حقوقی وکلا و کارشناسان قوه قضاییه، اظهارکرد: این مرکز طبق ماده 88 برنامه ششم توسعه و مطابق ماده 187 برنامه سوم توسعه ایجاد شده است و باید طبق قانون با وظایف تعیین شده به کار خود ادامه دهد.

وی ادامه داد: کانون‌های وکلا 15 تا 16 دادخواست ارائه داده بودند و تقاضای ابطال آزمون را از دیوان عدالت اداری داشتند که به فراخور مورد، پاسخ‌های آنها داده شد و در ویژه نامه مراکز برگزاری آزمون در اختیار شرکت کنندگان قرار خواهد گرفت.

به گفته مومنی، دیوان عدالت اداری دادخواست آنها را نپذیرفت و این تقاضا از سوی دیوان رد شد، مرکز امور مشاوران حقوقی وکلا و کارشناسان قوه قضاییه با یک حکم ماده قانونی تأسیس شده است و یک مجموعه دائمی است و کار خود را ادامه می دهد .

رییس مرکز امور وکلا و کارشناسان قوه قضاییه درباره علت درخواست کانون وکلا برای ابطال آزمون به دیوان عدالت اداری گفت: کانون‌های وکلا اعتراض داشتند که مرکز امورمشاوران حقوقی وکلا و کارشناسان قوه قضاییه مطابق ماده 187 برنامه سوم توسعه، تشکیل و از آنجایی که زمان برنامه سوم توسعه سپری شده است اعتقاد آنها این بود که با گذشت برنامه سوم توسعه موجودیت مرکز در معرض تردید است در حالی بسیاری از مراکز بر اساس برنامه‌های توسعه ایجاد شده‌اند.

مومنی درباره به تاخیر افتادن آزمون ویژه شرکت کنندگان استان کرمانشاه ، گفت: تا دو ماه دیگر آزمون وکالت مرکز امورمشاوران قوه قضاییه و کارشناسان در کرمانشاه برگزار خواهد شد که زمان آن شاید اواخر بهمن یا اوایل اسفند ماه باشد.

رئیس مرکز امور وکلا و کارشناسان قوه قضاییه ، علت تاخیر آزمون وکالت مرکز امور مشاوران قوه قضاییه از سال 92 را مسائل اداری عنوان کرد و گفت: سعی براین است این آزمون هر سال برگزار شود.

رئیس مرکز امور وکلا و کارشناسان قوه قضاییه در ارتباط با سطح علمی وکلای مرکز امور مشاوران قوه قضاییه گفت: تعداد زیادی از وکلای ما وکیل پایه یک هستند و پرونده‌های مهمی را وکالت می‌کنند و اینگونه نیست که وکلای ما از نظر علمی ضعیف باشند چنانکه ضعفی از نظر سواد در کشور وجود داشته باشد مربوط به دانشگاه‌های ماست همچنین کیفیت و سطح آزمون‌های مرکز امور مشاوران و کارشناسان قوه قضاییه خصوصا از سال 89 به بعد بسیار بالا بوده است. 


خاتمه مطلب /*

آدرس صفحه: http://dadafarin.com/news-history.aspx?id=4dc3a114-5a60-418d-aa62-5a3837abffc3
تاریخ چاپ: 10/21/2018 4:08:51 AM
حق کپی © موسسه مشاهیر مهر دادآفرین. کلیه حقوق محفوظ است.
لطفا کمی صبر کنید...