هیچ نتیجه ارزشمندی آسان به دست نمی‌آید. تنها راه رسیدن به نتایج خوب و ماندگار، کار و تلاش مستمر است.
دادآفرین > سایر > نمایشگر اخبار سایت
صفحات مشاهده شده شما

سرویس: خبر و رویدادهای حقوقی - سال 1395 تاریخ ثبت: سه شنبه، 21 دي 1395 کدخبر: 080ee9d5

رونمایی از کارت ویژه ضابطان عام دادگستریخبرگزاری صدا و سیما

رونمایی از کارت ویژه ضابطان عام دادگستری

کارت ویژه ضابطان عام دادگستری با حضور دادستان کل کشور و فرمانده ناجا رونمایی شد.

در مراسم رونمایی از این کارت که حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری دادستان کل رونمایی از کارت ویژه ضابطان عام دادگستری کشور، سردار سرتیپ حسین اشتری فرمانده ناجا، جمعی از فرماندهان ناجا و دادستان تهران حضور داشتند، کارت ویژه ضابطان عام دادگستری رونمایی شد. 


این کارت ها مختص فرماندهان، افسران و درجه داران نیروی انتظامی است.   آموزش ضابطین نیروی انتظامی برعهده قوه قضاییه است

دادستان کل کشورگفت: آموزش ضابطین نیروی انتظامی برعهده قوه قضاییه است و به مسئولان آموزش دیده ناجا ، کارت ضابطین عام داده می‌شود.

 حجت‌الاسلام و المسلمین محمدجعفر منتظری در مراسم رونمایی از کارت ضابطان عام دادگستری در محل دادستانی کل ، با تبریک میلاد امام حسن عسکری (ع) و گرامیداشت روز 19 دی افزود : در اجرای ماده 30 قانون آیین دادرسی کیفری مصوب سال 1392 که مسولیت ضابطین را تعیین کرده است رونمایی از کارت ضابطین عام دادگستری امروز انجام می ‌شود.

وی با بیان اینکه تحقیقات اولیه در پرونده ها عرصه مهمی است ادامه داد : قوه قضاییه می‌تواند در تحقیقات از ضابطان عام دادگستری که در ماده 22 تعریف شده است ، استفاده کند.

دادستان کل کشور گفت: به موجب قانون ، قوه قضاییه می تواند نیروهای وابسته ناجا را مشخص کند و به آنها آموزش لازم را بدهد و آنها بعد از دریافت کارت ویژه مجاز به اجرای تحقیقات هستند.

وی به یکی از تکالیف مشترک قوه قضاییه و نیروی انتظامی اشاره کرد و افزود : ضابطان عام طبق قانون مربوط به فرمانده هان ، درجه داران و افسران نیروی انتظامی است که این ضابط شدن نیازمند گذراندن دوره های آموزشی است.

منتظری با بیان اینکه آموزش ضابطان نیروی انتظامی برعهده قوه قضاییه است،گفت: با هماهنگی که در دادستانی کل کشور و ناجا صورت گرفته است به مسئولان آموزش دیده ناجا ، کارت ضابط عام داده می‌شود. 

وی افزود : این اقدام، اقدامی اساسی و بنیادی برای تحقق عدالت و اجرای صحیح قانون است و بین قوه قضاییه و ناجا، مشترک و امری مستمر است.  


خاتمه مطلب /*

آدرس صفحه: http://dadafarin.com/news-history.aspx?id=080ee9d5-c508-4f47-8aed-9331281fa177
تاریخ چاپ: 5/22/2018 9:03:01 AM
حق کپی © موسسه مشاهیر مهر دادآفرین. کلیه حقوق محفوظ است.
لطفا کمی صبر کنید...